SKANOWANIE 3D

Skanowanie 3D jest nowoczesną techniką umożliwiającą przenoszenie fizycznych wymiarów do cyfrowej wersji produktu. Oferujemy bardzo dokładne pomiary za pomocą metody bezstykowej. Skanowanie 3D znajduje zastosowanie w niezliczonej liczbie dziedzin: medycynie, stomatologii, przemyśle, archeologii, wzornictwie, branży VR, grafice, digitalizacji itd. W przemyśle najczęściej stosuje się skanowanie trójwymiarowe do kontroli jakości produkowanych elementów lub sprawdzenia wymiarów.

skan auto

Skaner laserowy 3D

Skanujemy przedmioty fizyczne i wykonujemy pomiary, wykorzystując współrzędnościową maszynę pomiarową oraz skaner laserowy. Otrzymany obraz cyfrowy można poddawać modelowaniu CAD lub dalszej wizualizacji oraz umieszczać w dokumentacji, a także w łatwy i przejrzysty sposób przedstawić za pomocą wykresów na protokołach graficznych poprzez kolorystyczną mapę odchyłek.

Nasza współrzędnościowa maszyna pomiarowa wraz z skanerem laserowym 3D to idealne narzędzie do rejestracji i obsługi chmur punktów.

auto

Za pomocą skanowania 3D z wykorzystaniem głowicy laserowo-optycznej możemy zebrać niezbędne dane detalu potrzebne do wykonywania narzędzi i form, digitalizacji modeli w branży samochodowej i dla każdego, kto wykonuje pomiary oraz weryfikację powierzchni i zarysów obiektów fizycznych.

Odpowiednie instrumenty pozwalają nam na zebranie aż 48.000 punktów danych na sekundę z dokładnością 20 µm.

afrodyta4
Oprogramowanie, za pomocą którego wykonujemy pomiary optyczne kontroluje strategie skanowania 3D, a następnie obsługuje zebrane dane chmury punktów. Możemy dzięki temu wykonywać między innymi triangulację chmury punktów w dane STL oraz generowanie pełnych powierzchni.

powierzchnie skany

Zebrane dane jesteśmy w stanie zaprezentować Klientom na protokołach graficznych w jasny i klarowny sposób, przedstawiając porównanie części zmierzonej z modelem CAD poprzez kolorystyczną mapę odchyłek.


RAPORT PM

W celu przygotowania oferty prosimy o przesłanie rysunku lub zdjęcia części wraz z wymaganiami odnoście efektu końcowego.
Filtry
9009PLN 20664PLN