SKANOWANIE 3D

Skanowanie 3D jest nowoczesną techniką umożliwiającą przenoszenie fizycznych wymiarów do cyfrowej wersji produktu. Oferujemy bardzo dokładne pomiary za pomocą metody bezstykowej. Skanowanie 3D znajduje zastosowanie w niezliczonej liczbie dziedzin: medycynie, stomatologii, przemyśle, archeologii, wzornictwie, branży VR, grafice, digitalizacji itd. W przemyśle najczęściej stosuje się skanowanie trójwymiarowe do kontroli jakości produkowanych elementów lub sprawdzenia wymiarów.

Skanujemy przedmioty fizyczne i wykonujemy pomiary, wykorzystując współrzędnościową maszynę pomiarową oraz skaner laserowy. Otrzymany obraz cyfrowy można poddawać modelowaniu CAD lub dalszej wizualizacji oraz umieszczać w dokumentacji, a także w łatwy i przejrzysty sposób przedstawić za pomocą wykresów na protokołach graficznych poprzez kolorystyczną mapę odchyłek.

Posiadamy odpowiednie narzędzia, za pomocą których możemy wykonywać skanowanie oraz inżynierię odwrotną części o powierzchniach swobodnych oraz skomplikowanych profili z tworzyw sztucznych.

Świadczymy usługi pomiarowe 3D różnych elementów wykonywane za pomocą przestrzennego skanowania skanerem optycznym Wenzel Shapetracer metodą bezstykową.

Shapertacer II
Nasza współrzędnościowa maszyna pomiarowa wraz z skanerem laserowym to idealne narzędzie do rejestracji i obsługi chmur punktów. Za pomocą głowicy laserowo-optycznej możemy zebrać niezbędne dane detalu potrzebne do wykonywania narzędzi i form, digitalizacji modeli w branży samochodowej i dla każdego, kto wykonuje pomiary oraz weryfikację powierzchni i zarysów obiektów fizycznych. Odpowiednie instrumenty pozwalają nam na zebranie aż 48.000 punktów danych na sekundę z dokładnością 20 µm.

Oprogramowanie , za pomocą którego wykonujemy pomiary optyczne kontroluje strategie skanowania, a następnie obsługuje zebrane dane chmury punktów. Możemy dzięki temu wykonywać między innymi triangulację chmury punktów w dane STL oraz generowanie pełnych powierzchni.
Zebrane dane jesteśmy w stanie zaprezentować Klientom na protokołach graficznych w jasny i klarowny sposób, przedstawiając porównanie części zmierzonej z modelem CAD poprzez kolorystyczną mapę odchyłek.

RAPORT PM

W celu przygotowania oferty prosimy o przesłanie rysunku lub zdjęcia części wraz z wymaganiami odnoście efektu końcowego.

Szybki kontakt
Biuro
office@igel-cmm.com
tel: +48 510 132 581
 

Zapytania ofertowe/zamówienia 
zamowienia@igel-cmm.com
tel: +48 575 899 920